„Челси“ сложи край на мечтите на „Ман Сити“ за четири трофея

С гол на Хаким Зиеш в 55-ата минута „Челси“ победи „Манчестър Сити“ с 1:0 на „Уембли“ в първия полуфинал за ФА Къп и се класира за финала на най-стария турнир в света.

Двата тима направиха интересен мач на националния стадион в анлийската столица, а Томас Тухел постигна първа победа срещу Пеп Гуардиола в шестия сблъсък между двамата,

„Челси“ ще играе на финал във ФА Къп за четвърти път през последните пет сезона. „Сините“ спечелиха трофея за последно през 2018 г., а миналата година загубиха от „Арсенал“. За „Ман Сити „отпадането е разочароващо, но те ще се върнат на „Уембли“ след седмица, когато ще се изправи срещу „Тотнъм“ във финала за Купата на Лигата.

Освен отпадането, за Гуардиола има и друг проблем – капитанът Кевин де Бройне напусна с контузия през второто полувреме.