С церемония и символична първа копка се даде началото на строежа на новата пристройка към Първо основно училище „Свети Климент Охридски“ в град Сандански.
Проектът предвижда съвременна учебна база, която ще допринесе за по-доброто образование и условия за обучение на всички 442 ученици. Строителният старт беше благословен с водосвет за здраве и успех, отслужен от архиерейския наместник отец Георги Танчев.
Новата сграда ще е с разгъната застроена площ от 838 квадратни метра, ще се изгради за 18 месеца. В двуетажната сграда ще има девет класни стаи, санитарни помещения, зала за срещи, както и ново оборудване.
Предвиден е също и достъп за хора с увреждания. Стойността на строителните дейности е 2 857 023, 65 с ДДС.

