„Наполи“ срази „Лацио“ в голов спектакъл

„Наполи“ победи „Лацио“ в голов спектакъл, завършил 5:2. Лоренцо Инсиние на два пъти, Матео Политано, Дрис Мертенс и Виктор Осимен се разписаха за успеха на „Наполи“ в двубоя от 32-ия кръг на Серия А. Чиро Имобиле и Сергей Милинкович-Савич бяха точни за римските „орли“.

Така възпитаниците на Дженаро Гатузо взеха важна победа в борбата за топ 4, като събраха актив от 63 точки на петата позиция – на две от третия „Аталанта“ и четвъртия „Ювентус“, и на три от втория „Милан“. „Лацио“ остава шести с 58 пункта, но и с мач по-малко.

В следващия кръг „Наполи“ гостува на „Торино“, докато „Лацио“ приема „Милан“.

По-рано вчера „Рома“ и „Аталанта“ поделиха точките след равенство 1:1 на „Олимпико“. Руслан Малиновски откри за гостите в 26-ата минута, а Брайън Кристанте с далечен удар изравни четвърт час преди края.