Жота наказа бившия си отбор при победа на “Ливърпул“

Диого Жота вкара срещу бившия си отбор и „Ливърпул“ победи с 1:0 „Уулвърхемптън“ в мач от английското първенство по футбол.

С този успех „червените“ се изкачиха с две места до шесто и са на пет точки от отбора на „Челси“, който заема последната квота за Шампионската лига за момента.

Единственият гол падна в добавеното време на първата част. Мохамед Салах подаде на Садио Мане в бърза контраатака и сенегалецът пусна пас към Жота, който изпрати точен удар зад вратаря Руи Патрисио. Иначе Нелсън Семедо пропусна много добро положение за „Уулвс“ още в началото, когато негов удар от близко разстояние бе блокиран от Алисон Бекер. Мане пък пропусна на два пъти за гостите, които изглеждаха беззъби в първите 30 минути от срещата.

Конър Коуди от „Уулвс“ и Мо Салах от „Ливърпул“ не успяха да вкарат две чисти положения през втората част и „червените“ спечелиха последния мач от 29-ия кръг на Висшата лига.

Срещата обаче завърши с неприятен момент, след като Патрисио бе ударен от Коуди при борба за висока топка със Салах. Вратарят на „Уулвс“ получи сътресение и бе изнесен на носилка, но неговото състояние е добро.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *