Екзекуторът на Гришо спори за титлата в Торонто

Екзекуторът на Гришо спори за титлата в Торонто

Григор Димитров отпадна още на старта на Мастърс-1000 турнира в Торонто, но малка утеха за него е, че бе отстранен от един от финалистите в надпреварата. Екзекуторът на българина Райли Опелка (САЩ) достигна до мача за титлата, след като елиминира и третия поставен Стефанос Циципас (Гър) с 6:7(2), 7:6(4), 6:4. На финала негов съперник ще бъде втората ракета на света Даниил Медведев (Рус), който надигра Джон Иснър (САЩ).

До мач за титлата в Монреал при жените достигнаха Камила Джорджи (Ит) и Каролина Плишкова (Чех). Италианката елиминира Джесика Пегула (САЩ) след 6:3, 3:6, 6:1, а Плишкова надигра водачката в схемата Арина Сабаленка след 6:3, 6:4. За чехкинята това ще е трети финал за сезона.

Без премия от участието си в Синсинати пък ще остане Наоми Осака. Втората в ранглистата на WTA реши да дари паричната си награда на жертвите на земетресението в Хаити в събота, при което загинаха над 300 души. Както е ясно, бащата на Осака е от Хаити, а майка й е японка.

„Боли да гледаш какво се случва в Хаити. Не трябва да бездействаме“, написа Наоми в профила си в Туитър.

В Синсинати ще участва и Григор Димитров, който е победител в надпреварата от 2017 г. Жребият му прати тежък съперник на старта – испанеца Роберто Баутиста-Агут.

Втората ни ракета Димитър Кузманов пък се отправя утре за Ню Йорк, където да проведе едноседмична аклиматизация преди старта на квалификациите за US Open. За Мико това ще е трето участие в пресявките на турнир от Големия шлем тази година след „Ролан Гарос“ и „Уимбълдън“. „Пожелавам си да направя първа победа. Със сигурност ще бъда по-спокоен, отколкото при дебюта си в Шлема“, заяви Кузманов, който в края на септември ще участва и в поредното издание на Sofia Open в „Арена Армеец“.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *