Джей Ло и Селена Гомес събраха $54 млн. за ваксини

Близо 54 милиона долара успяха да съберат звездите на „Vax Live: Концертът за обединение отново на света“, сред които Дженифър Лопес и Селена Гомес. Организираното от Global Citizen събитие е събрало достатъчно средства за закупуването на 10,3 милиона дози ваксини за коронавирус. Крайният резултат надвишава очаквания такъв.

„Мнозина от нас трябваше да си стоим у дома, но вие нямахте избор. Дадохте пример на всички ни и с това, че останахте на работните си места и ни показахте, че трябва да се ваксинираме, колкото е възможно по-бързо“, заяви от сцената Гомес, която беше водеща на вечерта.

Дженифър Лопес пък заяви, че не е успяла да прекара коледните празници с майка си заради COVID-19. Затова пък я покани при нея на сцената и заедно те изпяха Sweet Caroline на Нийл Даймънд.

С песен в събитието се включиха още H.E.R., Еди Ведър, Foo Fighters, J Balvin и др., а речи изнесоха Бен Афлек, Криси Тейгън, Джими Кимъл, Шон Пен и Дейвид Летерман.

Всички зрители в публиката бяха ваксинирани.

Гала концертът ще бъде излъчен и онлайн. Това ще се случи в YouTube на 8 май.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *