Гуардиола доволен: Започваме да пишем история!

„Манчестър Сити“ за втори път в своята история ще бъде част от полуфиналите на Шампионска лига.

„Гражданите“ постигнаха нова победа с 2:1 над „Борусия“ (Дортмунд), като с общ резултат от 4:2 намериха място сред най-добрите четири тима в турнира. Там ги очаква френският шампион в ПСЖ, в епичен сблъсък на богатите.

„Манчестър Сити“ пък продължава да бъде в борбата за спечелването на цели четири трофея. “Гражданите” изглеждат сигурни първенци на Висшата лига, вече са на финал за Купата на Лигата, а също така са полуфиналисти и за Купата на Англия. „Сити“ продължава без загуба в Шампионската лига, като е единственият отбор, който не е допуснал поражение до този момент. Английският тим има девет победи и едно равенство до този момент, а головата разлика е 21:3.

Мениджърът на „Сити“ Пеп Гуардиола беше на седмото небе след достигането до полуфиналите.

„Аз се радвам изключително за клуба, ръководството, феновете, футболистите – за всеки! „Манчестър Сити“ се класира едва за втори път на полуфинал и няма особено богата история на този етап, но започваме да я пишем. Играхме прекрасно без първите 10 минути, когато съперникът беше по-добър. Много съм радостен, че попадаме сред четирите най-добри отбора в Европа. Ще се постараем да се представим добре“, коментира Гуардиола, който за разлика от „Сити“ добре познава атмосферата на полуфиналите. Той достига за осми път в треньорската си кариера до тази фаза и по този показател се изравни с Жозе Моуриньо.

Гуардиола отличи специално втория голмайстор Фил Фоудън.

„Фил вкара два гола в двата мача срещу „Дортмунд“ и заради тях в момента сме полуфиналисти в Шампионската лига. Той продължава да се учи, но дори на тази възраст винаги може да се разчита на него, когато ни трябва креативност. Освен това, Фил е много активен и в атака, и в защита, и на малки пространства. Той просто никога не се крие“, заяви каталунецът.

Треньорът на „Борусия“ (Дортмунд) Един Терзич изрази недоволството си от отсъдена дузпа в 52-ата минута в полза на гостите.

„Опитвам се да разбера какво тренират съдиите всяка година. Тогава ни казаха, че ако при опит да изчистиш уцелиш собствената си ръка, това не се смята за нарушение. Но ето, че „Сити“ получиха такава дузпа. завършвам с думите, че не бяхме щастливи със съдийските решения в последните седем дни.

„Иначе е трудно срещу отбор като „Манчестър Сити“, защото ситуацията не беше добра за нас и след първата среща. И когато имаш срещу себе си такъв силен противник, всяка една грешка, всеки един пропуск си оказва влияние, коментира босненецът.