Голям транспортен протест в Германия

Голям транспортен протест в Германия

Операторите на пътнически влакове в Германия започнаха голям протест, съобщи Ди Велт. Планът е стачката да продължи два дни. Очаква се да приключи в петък.

Обявени бяха и исканията на представителите в бранша. Те очакват повишение на заплатите.

Настояват и за еднократен бонус от шестотин евро. Железопътната компания коментира исканията.

Нейни представители ги определиха като неподходяща ескалация. Възможно е това да доведе до хаос в гарите. Обещана е безплатна замяна на билети за всички пътници, засегнати от протеста.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *