Бойко Борисов: Сбогом, Любо Дилов!

Бойко Борисов: Сбогом, Любо Дилов!

Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов публикува във Facebook кратко съобщение: „Сбогом, Любо Дилов“, в което изразява съболезнования и почит към личността на Любо Дилов, когото определя като приятел, писател и човек с ярка гражданска позиция.

Сбогом, Любо Дилов!

Загубих приятел, ярка личност, талантлив писател и човек с изключително чувство за хумор и гражданска позиция.

Изказвам своите най-искрени съболезнования на семейството, близките, приятелите и всички, които го уважаваха и обичаха.

Припомняме, че Любен Дилов-син бе сред народните представители, които не положиха клетва при първото заседание на 52-рото Народно събрание, след като по това време беше съобщено, че е получил сериозен здравословен проблем по време на престой в Италия и е бил настанен за лечение в болница в Рим. По информация тогава състоянието му беше свързано с инфаркт и той отсъстваше от клетвата по здравословни причини. Днес Борисов пръв съобщи за кончината му във фейсбук профила си.