Благоевград почете 150 години от гибелта на Христо Ботев

Благоевград почете 150 години от гибелта на Христо Ботев

Поклон пред подвига на Христо Ботев и героите, загинали за свободата на България!

С ритуал по полагане на цветя пред бюст-паметника на Христо Ботев, Благоевград почете делото и паметта на великия български революционер и поет.

Тази година се навършват 150 години от гибелта на Христо Ботев.

В знак на признателност областният управител Васил Трендафилов положи цветя пред бюст-паметника на площад „Народни будители“. В отбелязването на годишнината участие взеха и военнослужещи от Трето бригадно командване.